Život v našem domově mládeže není jen škola a učení

11.11.2013 14:29

    Ptáte se, ve kterém domově mládeže? Rádi vám odpovíme. V Domově mládeže Masarykovy střední školy Letovice. A Jak je to možné? Zcela jednoduše. Snažíme se pro naše ubytované žáky, ale nejen pro ně, organizovat různé akce a sportovní klání.  Při pořádání těchto akcí nám velmi pomáhá i ta skutečnost, že na naší škole velmi dobře  pracuje Středoškolský klub při Masarykově střední škole Letovice, který je členem  Asociace středoškolských klubů ČR a my můžeme využívat různé výhody a nemalé finanční dotace. Žáci tak mají na některé akce dopravu zdarma, popřípadě mohou využívat   zdarma sportovní náčiní a jiná zařízení středoškolským klubem zakoupených.  Hojně je využíván stolní fotbálek, stůl na stolní tenis nebo dataprojektor.  Pro poslech hudby slouží výkonná hifi sestava.

Zejména do letošního školního roku jsme vstoupili úspěšně. Podařilo se nám totiž zrealizovat dokončení vybudování bezdrátového internetu na všech pokojích, což považujeme za obrovský přínos a pomoc pro naše žáky. Internet využijí  nejen při studiu, ale také při trávení volného času. Za realizaci tohoto  projektu patří velký dík  vedení školy.  Navíc z peněz  Asociace jsme nedávno zakoupili na klubovnu novou velkou LCD televizi.

Že se u nás opravdu nenudíme, svědčí akce, které jsme již stihli od začátku září uskutečnit.

Hned první týden jsme s nově příchozími žáky absolvovali poznávací vycházku po městě Letovice a jeho okolí. Žáci se dověděli, kde sídlí důležité instituce, kde najdou oblíbené obchody, a kde se nachází památky. Žáci mohou navštěvovat i řadu kroužků, které pro ně pořádáme.  Svůj volný čas tak mohou trávit v posilovně, v tělocvičně při míčových hrách nebo v klubovně při kroužku multimediálním a hudebním. Učíme se hrát na kytary, zpíváme písničky k táboráku, sledujeme filmy nebo diskutujeme ke zvoleným tématům, která nás zajímají. Také pořádáme různé sportovní turnaje. Na počátku listopadu proběhl turnaj ve stolním tenise. V plánu máme ještě vánoční turnaj v šipkách.

Tradičně velký zájem jak z řad ubytovaných žáků, tak žáků školy, je o zájezdy. Již v měsíci říjnu jsme uspořádali zájezd do Městského divadla Brno na muzikálovou komedii „DONAHA!“. V prosinci plánujeme návštěvu vánoční Prahy a zájezd na hokejové utkání do Brna. Od měsíce listopadu též pravidelně jezdíme plavat do lázní Boskovice. Celý prosinec patří u nás vánočním tradicím. Strojíme stromeček, děláme vánoční výzdobu a pečeme cukroví. Potom se všichni sejdeme při vánočním posezení. Z napečeného cukroví, cukroví od maminek a koupených dobrot si připravíme slavnostní tabuli a pomalu se noříme do té správné vánoční atmosféry. Povídáme si, mlsáme, hrajeme hry a zpíváme koledy. Pomalu přemýšlíme nad tím, co všechno přinese nový rok.   

Pokud ještě nevěříte, přijďte se k nám podívat a zeptat se našich žáků. Nejlépe by bylo podat přihlášku do některého z lukrativních oborů, které se na naší škole vyučují a ubytovat se v Domově mládeže. Těšíme se na vás v příštím školním roce.

Kolektiv vychovatelů